Atrakcie

Sninský kameň

Sninský kameň je najvýraznejšou dominantou okolia Sniny. Nachádza sa v  chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. Právom patrí medzi najkrajšie prírodne útvary v celom pohorí Vihorlat. Mohutne sa vypína juhovýchodne od obce Zemplínske Hámre nad jazerom Morské oko. Aj keď má v názve prívlastok sninský, jeho vrchol sa nachádza v okrese Humenné. Sninský kameň je jedným z najlepších vyhliadkových bodov pohoria. Na Veľkom Sninskom kameni stojí jednoduchý kovový kríž, ktorý dali postaviť veriaci a rímskokatolícky farský úrad v Snine v roku 1990, nahradil pôvodný drevený. Každoročne sa tu stretávajú turisti v rámci akcie „Silvestrovský výstup na Sninský kameň“.

Morské oko

Morské Oko je v chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty leží v nadmorskej výške 618 m. a je štátnou prírodnou rezerváciou s chránenou flórou a faunou. V minulosti nazývané aj Veľké Vihorlatské jazero, je najväčšie jazero vo Vihorlatských vrchoch. A zároveň je to aj najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku. Vedú sem turistické chodníky od Remetských a Zemplínskych Hámrov. Morské oko je jedno z najkrajších zátiší na Slovensku, ktoré si zachovalo romantiku a prirodzený pôvab. Neďaleko sa nachádza aj menšie jazero Malé Morské oko kde výstup trvá približne 30minút.

Vinianske jazero

Vinianske jazero vzniklo vytvorením umelej hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka do sedla na úpätí vrchov Marečkovej (401m) a Šutovej (319m). Celková plocha jazera je 8 ha s priemernou hĺbkou 3 m. Voda z horských potokov v lete láka na kúpanie a člnkovanie. Prírodná scenéria vytvára ideálne podmienky na pešiu turistiku v priebehu celého roka. Okolité lesy poskytujú možnosť zbierania húb. V letných mesiacoch sú tu vhodné podmienky na kúpanie a člnkovanie. V jeseni na rybolov, v zime na korčuľovanie, beh na lyžiach, turistiku a relaxačne pobyty.